Szanowni waltorniści i nie tylko

Na na jednym z  portali ogłoszeniowych pojawiła się z pozoru atrakcyjna oferta sprzedaży markowej waltorni (Alexander 103). Sprzedawca unikał bezpośredniego kontaktu telefonicznego, komunikował się jedynie poprzez portal. Proponował spotkanie w Gubinie przy niemieckiej granicy, zwlekając z podaniem konkretnego miejsca transakcji. Oferent wystawił  instrument, który w tym samym czasie wstawiony był (do 3.02.2014) na brazylijskim portalu aukcyjnym przez rzeczywistego właściciela, jednak już po cenie rynkowej. Przesyłał za pośrednictwem poczty portalu zdjęcia, które pokrywają się w 100% ze zdjęciami tam zamieszczonymi, twierdząc, że ma do sprzedania ten właśnie instrument.

Nie wiadomo w jakim celu oferent posługuje się ściągniętymi stamtąd zdjęciami, wystawiając instrument, w którego posiadaniu nie jest, podając przy tym tak bardzo atrakcyjną cenę 2200 PLN (dwa tysiące dwieście złotych!), co mogło skłaniać do szybkiej decyzji potencjalnego kupującego. Przy próbie wyciągnięcia od niego nieco więcej danych na temat instrumentu, oferent usunął ogłoszenie i wszelkie ślady po sobie. Oferent nie wystawiał żadnych innych przedmiotów na tym portalu, a konto na nim założone było wyłącznie dla tej oferty. Przesyłam printsccreena ogłoszenia polskiego - jedyne co mi zostało - i link do ogłoszenia brazylijskiego.

http://produto.mercadolivre.com.br/MLB-529038535-trompa-alexander-103-_JM

aukcja brazylijska
aukcja polska

Zalecamy daleko idącą ostrożność przy wszelkiego rodzaju "okazjach" cenowych i przestrzegamy przed oszustami i naciągaczami.

Redakcja portalu waltornia.pl

Dane autora artykułu znane redakcji.


Translator

Reklama


Reklama

Biografie

Marcin Chrzanowski

Marcin Chrzanowski

Urodził się 31.08.1993 we Wrocławiu.

Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 9 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu w klasie gitary Bogumiły Maternik, którą ukończył z wyróżnieniem. Od 2008 uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu w klasie ad. dr Adama Wolnego, którą ukończył z wyróżnieniem w 2014. Jeszcze w czasie nauki w szkole, w 2013 podjął studia u tego pedagoga w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, którą również ukończył z wyróżnieniem, uzyskując tytuł magistra sztuki. W 2015 został także absolwentem akademii orkiestry Sinfonia Varsovia, gdzie rozwijał się pod okiem Henryka Kowalewicza oraz Pawła Szczepańskiego. W latach 2017-18 studiował w ramach stypendium w Akademii Muzycznej w Pradze (Akademie Múzických Umění v Praze) w klasie waltorni prof. Zdenka Divoký'ego.

W latach 2016-2018 pracował jako pierwszy waltornista w Operze na Zamku w Szczecinie, a w latach 2017-2018 w Operze Wrocławskiej. W swojej karierze współpracował również m.in. z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu (Filharmonią Wrocławską), Filharmonią Szczecińską, Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze, Filharmonią Kaliską, Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu, I, Culture Orchestra, Operą Polską, czy Pan European Philharmonia.

Obecnie zatrudniony jest jako muzyk solista w Filharmonii Poznańskiej im. Tadeusza Szeligowskiego.

Brał również czynny udział w kursach i warsztatach mistrzowskich z waltornistami takimi jak: Radek Baborák, Jeffrey Bryant, Wojciech Bryliński, William Caballero, Christian-Friedrich Dallmann, Stefan DohrDaniel Kerdelewicz, Friedrich Kettschau, Jindrich Petráš, Frøydis Ree Wekre czy Will Sanders.

Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Wrocławia oraz Rektora Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Ważniejsze osiągnięcia:

 • 3. Nagroda (1. i 2. nie przyznano) w IV Ogólnopolskim Konkursie im. Ludwika Lutaka, Kraków 2011
 • Wyróżnienie I st. w V Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych, Wrocław 2011
 • Wyróżnienie Dyrektora CEA na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Szkół Muzycznych II st., Warszawa 2012
 • 1. Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych, Opole 2012
 • 1. Nagroda w kategorii młodzieżowej w III Ogólnopolskim Konkursie Waltornistów im. Edwina Golnika, Łódź 2012
 • 2. Nagroda w kategorii studenckiej w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych, Brno (Czechy) 2013
 • 2. Nagroda (1. nie przyznano) w VII Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych, Wrocław 2013
 • Wyróżnienie II st. w kategorii otwartej w IV Ogólnopolskim Konkursie Waltornistów im. Edwina Golnika, Łódź 2015
 • Finalista IV Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych Blaszanych, Katowice 2016
 • 3. Nagroda (2. nie przyznano) w kategorii otwartej w XI Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych, Brno (Czechy) 2017
 • 2. Nagroda w V Ogólnopolskim Konkursie Waltornistów im Edwina Golnika, Łódź 2018