Luís Duarte Moreira
Urodził się w Paços de Ferreira (Portugalia). W 2005 roku rozpoczął naukę gry na waltorni w klasie Héldera Valesa, którą ukończył z wyróżnieniem. Jako najlepszemu absolwentowi przyznano mu Dr Manuela Carvalho Prize. W 2015 Roku uzyskal tytuł licencjata w klasie waltorni Bohdana Šebestíka, Abla Pereiry i Nuno Vaza.

Brał udział w kursach mistrzowskich, które prowadzili m.in. Rodolfo Epelde Cruz, Paulo Guerreiro, David Johnson, Ricardo Matosinhos, Jeff Nelsen, Abel Pereira, Bruno Rafael, Will SandersJose Bernardo Silva, David Thompson, Kerry Turner, Radovan Vlatković, Frøydis Ree Wekre czy Szabolcs Zempléni.

Wygrał w 2012 i 2014 Międzynarodowy Konkurs Terras de La Salette. W 2012 był członkiem Fundação Orquestra Estudio. Ponadto, grał w kilku orkiestrach młodzieżowych (m.in. ARTAVE, APROARTE, ESMAE, Młodzieżowa Orkiestra miasta Brema, Galicja Youth Symphony Orchestra, Gulbenkian Youth Orchestra), a także regularnie w Porto Symphony Orkiestra, Gulbenkian Orchestra, Orkiestra Symfoniczna Galicji, Lizbona Metropolitan Orchestra oraz Portugal Symphonic Band. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej Hanns Eisler w Berlinie w klasie waltorni Marie Luise Neunecker, wspierany przez grant z Fundacji Calouste Gulbenkiana.

W 2016 zdobył 2. Nagrodę (1. nie przyznano) w 51. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Markneukirchen (Niemcy) oraz Wyróżnienie w XXII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Leoša Janáčka, Brno (Czechy).

Translator

Reklama

Biografie

Reklama

Gościmy

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.